Winners 2020

Overall Gold Winner

Overall Gold Winner: 
Cook Investment
Embedded thumbnail

Overall Silver Winner

Overall Silver Winner: 
Ad Valorem
Embedded thumbnail

Apprentice of the Year

Gold Winner: 
Jessica Compton - PragmatiQ Solutions Ltd
Silver Winner: 
James Wright - T King Associates
Bronze Winner: 
Aaron Jewa - Focus IT Recruitment LTD
Embedded thumbnail

Best Customer Service

Gold Winner: 
Yogomotiv Pilates
Silver Winner: 
Glamourize Hair & Beauty Salon
Embedded thumbnail

BSI Best Enterprising Business

Gold Winner: 
Ad Valorem
Silver Winner: 
Living Well at Home
Embedded thumbnail

Stanair Best New Business

Gold Winner: 
Red Bird Tutoring
Silver Winner: 
Care & Carers Ltd
Embedded thumbnail

The University of Buckingham Buckinghamshire Business of the Year

Gold Winner: 
Nipperbout Event Childcare
Silver Winner: 
Cook Investment Group
Embedded thumbnail

My Mustard Business Innovation

Gold Winner: 
Bradbury Tracks
Silver Winner: 
Care & Carers Ltd
Embedded thumbnail

Prontaprint Business of the Year less than 50 Employees

Gold Winner: 
Cygnus Limited
Silver Winner: 
Nexus Fusion Ltd
Embedded thumbnail

Business Person of the Year

Gold Winner: 
Mark & Rachel Coldham - The Massage Company - High Wycombe
Embedded thumbnail

Thornton College Business Woman of the Year

Gold Winner: 
Antoinette Oglethorpe - Antoinette Oglethorpe Ltd
Silver Winner: 
Trudi Scrivener - Ashridge Home Care Ltd
Bronze Winner: 
Kelly Haynes - Enigma fitness
Embedded thumbnail

Community Business of the Year

Gold Winner: 
Wealth And Tax Management
Silver Winner: 
Grid City Fitness
Embedded thumbnail

Employer of the Year

Gold Winner: 
Cook Investment Group
Silver Winner: 
Wealth And Tax Management
Embedded thumbnail

Natwest Entrepreneur of the Year

Gold Winner: 
Natasha Barnes- Hutchinson - Spoilt Rotten Dog
Silver Winner: 
Rosamund McFadden - Breastfeeding Hub Ltd
Bronze Winner: 
Afro Ndiritu - Big Coach Little Coach Ltd
Embedded thumbnail

High Growth Business of the Year

Gold Winner: 
Silverbug Ltd
Embedded thumbnail

MK Business Centre Milton Keynes Business of the Year

Gold Winner: 
Mirus IT Solutions
Silver Winner: 
The MedicAlert Foundation
Embedded thumbnail

Not for Profit Business of the Year

Gold Winner: 
Girls In Science ltd
Silver Winner: 
YMCA Milton Keynes
Embedded thumbnail

Association For Project Management Project of the Year

Gold Winner: 
Eco Design Consultants
Silver Winner: 
Hazard Alley
Embedded thumbnail

Pub of the Year

Gold Winner: 
Three Trees
Silver Winner: 
The Bull Hotel
Embedded thumbnail

Restaurant of the Year

Gold Winner: 
The Anchor
Embedded thumbnail

Whittlebury Park Service Excellence

Gold Winner: 
Boxx Communications Ltd
Silver Winner: 
Spoilt Rotten Dog
Embedded thumbnail

Spaces The Green Award

Gold Winner: 
B-Loony Ltd
Silver Winner: 
Red Giraffe
Embedded thumbnail

Website of the Year

Gold Winner: 
Red Giraffe
Silver Winner: 
Hawes Skip Hire
Embedded thumbnail

Young Entrepreneur of the Year

Gold Winner: 
Lakechia Jeanne - Girls In Science ltd
Silver Winner: 
Diane Butterworth - Diane Butterworth Ltd
Bronze Winner: 
Dan Bedi - JAFA
Embedded thumbnail